Melyik történetből jöttem?Bibliai történetkereső, történetépítő játék

Kitalálod-e, melyik történetről van szó? Ráismersz-e mutogatás vagy activity-módszer segítségével? Felismered-e egy másik történetben? Fel tudod-e építeni újra a történetet? El tudod-e mesélni bizonyos szavak kimondása nélkül? Megtalálod-e a Bibliában a szónyomait? Szónyomok alapján kitalálod-e, mi lehet az eredeti történet?

A játék 144 kártyát tartalmaz 72 ószövetségi és 72 újszövetségi történethez. A játékkártyákon a történetek kulcsszavai, kifejezései szerepelnek. Minden kártyán 9 szót/kifejezést találunk, három nehézségi szint szerint csoportosítva. A szavak, kifejezések segítségével többféle kitalálós, történetkereső, történetépítő és -mesélő, történetnyomozó játékot játszhatunk. A játékok hittanórai alkalmazására is találunk javaslatokat.

Nyolc éves kortól ajánljuk mindazoknak, akik ismerik a bibliai történeteket, vagy szeretnék (jobban) megismerni.

Játékok:

  • Szóra szó
  • Mozdulatra mozdulat
  • Történet-activity
  • Történetben történet
  • Szóadogató
  • Történetmesélő tabuszavak nélkül
  • Történetnyomozó

Fejlesztési területek:

  • Verbális kommunikáció
  • Intuíció
  • Rugalmas gondolkodás
  • Bibliaismeret
  • Kreativitás
  • Szövegalkotás

Megvásárolható a keresztyén könyvesboltokban vagy megrendelhető itt a web-boltunkban.

Mit jelent lázadni kamasz- és ifjúkorban? Keresni a határainkat. Ami nem mindig egyezik a környezetünk, a társadalom által felkínált határokkal. Pedig gyakran elhívás, elhivatottság áll a háttérben, akkor is, ha nem lesz belőle világra szóló teljesítmény. Annak a 25 nőnek a története azonban, akikről a könyv szerzői mesélnek, figyelemre méltó, és máig megőrizte, őrzi az emlékezet, hiszen némelyikük most is közöttünk él.

Lányok, nők, asszonyok, akik nem mindennapi nehézségeken lettek úrrá, és sokszor képtelenül merésznek tűnő célokat értek el. Akik hittek elhívásukban, és így képesek voltak másokért dolgozni akkor is, ha a környezetük megpróbálta erről lebeszélni őket. Akik elavult szokásjogon, egyéni és történelmi tragédiákon, betegségen, szorongáson felülemelkedve végezték el feladatukat, és mutatnak ezzel példát nekünk, olvasóknak, lányoknak és fiúknak, nőknek és férfiaknak egyaránt.

A mesegyűjtemény 25 izgalmas életű és lenyűgöző teljesítményű magyar nő portréját rajzolja meg, Árpádházi Szent Erzsébettől Hugonnai Vilmán át egészen a kortársakig. A mesék szerzői és illusztrátorai maguk is elismert írók, illetve grafikusok, akiknek élete és művei láttán az olvasók remélhetőleg kedvet és erőt kapnak határaik megismeréséhez és álmaik megvalósításához.

 

Írta: Kiss Judit Ágnes, Mesterházi Mónika, Miklya Luzsányi Mónika, Molnár Krisztina Rita, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina

Illusztrálta: Békés Rozi, Bódi Kati, Bölecz Lilla, Hitka Viki, Kőszeghy Csilla, Makhult Gabriella, Molnár Jacqueline, Nagy Diána, Rofusz Kinga, Sásdi Laura, Schall Eszter, Szegedi Katalin

Szerkesztette: Szlukovényi Katalin

Tartalom

1. Árpád-házi Szent Erzsébet
2. Zrínyi Ilona
3. Czinka Panna
4. Brunszvik Terézia
5. Wesselényi Polixéna
6. Bányai Júlia
7. Hugonnai Vilma
8. Jászai Mari
9. Bédy-Schwimmer Rózsa
10. Slachta Margit
11. Molnár Mária
12. Vendl Mária
13. Kol Erzsébet
14. Pécsi Eszter
15. Karády Katalin
16. Gobbi Hilda
17. Ata Kandó
18. Polcz Alaine
19. Ország Lili
20. Mészáros Márta
21. Monspart Sarolta
22. Péterfy Bori
23. Polgár Judit
24. Hozleiter Fanny
25. Király Szilvia

A CikCakk magazin új számában az álmok világába pillanthatsz be. A bibliai hősök kis és nagy álmai mellett megtudhatod, miről álmodik egy eszkimó gyerek, vagy aki a Szaharában, netán a Himalája hegycsúcsai között él. A saját álmaidról is megtudhatsz sokat, és arról is, miről álmodnak az állatok – vagy éppen a számítógép. Tanácsokat kapsz többek között ahhoz, hogyan építsd meg a saját Minecraft-világodat.

 

Gondoltál már arra, miről álmodik a moha és a mamutfenyő? Vajon melyik álmodik arról, hogy mit jelent mohának, vagy mit jelent mamutfenyőnek lenni?

Álmok az erdőben – ízelítő olvasmány a lapszámból.