10-2. Áldás, bor, csoda

Képforrás: 123RF

  • Bibliai történet: 4Mózes 6,24–26; 15,7; Énekek 8,6; Hóseás 14,8; Márk 14,25; János 2,1–11
  • Intelligenciatípus: Zenei-ritmikus, testi-mozgásos, kapcsolati, verbális-nyelvi, egzisztenciális, vizuális-térbeli
  • Tevékenység: Lakodalmi ének körtánccal; az apai áldás, áldó ének; filmrészlet megtekintése, a történet folytatása szerepjátékkal; kreatív írás és képalkotás; élőképek alkotása

 

Menyasszony, vőlegény (Zenei-ritmikus, testi-mozgásos, kapcsolati)

Tanuljuk meg a Menyasszony, vőlegény című lakodalmi éneket (kottával együtt elérhető a címre kattintva):

Menyasszony, vőlegény,
de szép mind a kettő,
olyan mind a kettő,
mint az aranyvessző,
sej, mint az aranyvessző.

 

Táncoljunk a dalra körtáncot: A fiúk és a lányok kézfogással külön kört alakítanak egymás körül. Akik kevesebben vannak, a belső körbe állnak, köréjük áll a nagyobb létszámú kör. Az egyik kör jobbra, a másik kör balra lépeget a dal ütemére. A „sej”-re mindenki felemeli a karját, mintha áldásra emelné. Majd megismételjük a táncot úgy, hogy mindkét kör ellentétes irányban lépeget, mint az előbb.

Kép: 123RF

 

A további tartalmak, és a hozzájuk tartozó dokumentum letöltése már csak előfizetőink részére érhető el! Előfizetéshez kattintson ide!

 

A sorozat további részeit megtalálod a Történetmesélő Biblia / Újszövetség menüpont alatt.

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?