31-3. Méhek, dongók, darazsak
Életkorok: óvodás, alsós, felsős,Képesség területek: természetismeret, ének, zene, ritmus, nyelvi feladat, játék, mozgásos játék,
Szervezési formák: hittanóra, csendesnap, távoktatás, digitális tananyag,
Tudomány területek: természettudomány, művészetek, módszertani segédanyag,
Multimédia: digitális oktató anyag, film, hanganyag,
Képforrás: 123RF
- Alapige: Bírák 14,8; Zsoltárok 118,12
- Intelligenciatípus: Természeti, zenei-ritmikus, verbális-nyelvi, testi-mozgásos
- Tevékenység: Természetismeret: méhek, dongók, darazsak – beszélgetés; dongóvers ritmizálása, zümmögése; zeneművek hallgatása, dongó megjelenítése zenében és mozgással
Sárga csíkos izék (Természeti)
A gyerekek többsége fél a rovaroktól, de általában nem ismerik őket. A tankockák segítségével ismerjük meg a hazánkban élő „sárga csíkos izéket”: a méhet, dongót, néhány darázsfélét. (A tankocka egy már meglévő oktatóanyag képeiből készült, stílusa a köznyelvihez hasonló. Ha ez zavaró, akkor hagyjuk ki a feladatot. Egy sajtóhibára hívjuk fel a figyelmet: „Hagyha” = Hagyja.)
A tankocka elérhető itt: Útmutató a sárga csíkos izékhez
Beszéljük meg a képek alapján, melyek azok a méhalakúak, amelyek félelmetesek, de nem bántanak, melyek azok, amelyek viszont valóban bántani fognak.
És mi van a méhekkel? Ők csak akkor csípnek, ha veszélyeztetettnek érzik magukat, de ebbe a csípésbe bele is halnak, ha emlősállatot vagy embert szúrnak meg a fullánkjukkal (a fullánk a bőrbe beleszakad).
A méhek védettek, fontos vigyáznunk rájuk, mert nélkülük kevesebb lenne a gyümölcs, hiszen a virágok beporzásában segítenek.
Kép: 123RF
A további tartalmak, és a hozzájuk tartozó dokumentum letöltése már csak előfizetőink részére érhető el! Előfizetéshez kattintson ide!
A sorozat további részeit megtalálod a Segédanyagok / Sokrétű játékok / Állatok a Bibliában menüpont alatt: https://kateteka.hu/segedanyagok/sokretu-jatekok/
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!