13-11. Kő, kő, körbemegy
Képesség területek: természetismeret, érzékszervi játék, mozgásos játék, gondolkodtató, logikai feladat, képalkotás, vizualitás, nyelvi feladat, játék, ön- és társismeret, kapcsolat,
Szervezési formák: óvodai foglalkozás, tábor, családi alkalmak,
Tudomány területek: módszertani segédanyag,
Multimédia: online szöveg, online játékok,
Képforrás: 123RF
- Bibliai történet: 1Sámuel 17,40; Jób 22,24–25; Zsoltárok 102,15; Habakuk 2,11; Lukács 19,40; Jelenések 2,17
- Intelligenciatípus: Természeti, testi-mozgásos, vizuális-térbeli, logikai-matematikai, verbális-nyelvi, kapcsolati, zenei-ritmikus
- Tevékenység: Kavicson járás mezítláb, kavicstulajdonságok érzékelése, lábujjal kavicsgyűjtés; kavicsok válogatása, csoportosítása, sorminták, képek kirakása, mesélés, versmese-hallgatás; tapintó-érzékelő, mozgásos játékok
Kavicson, kövön lábaló (Természeti, testi-mozgásos)
Sétáltatok már mezítláb kavicsos vízparton? A víz és a gömbölyű kövecskék kombója felér egy lábmasszázzsal. Érdesebb, zúzott kövön sétálni már kellemetlenebb, szúrós érzetet kelt. Vigyázni kell, meg ne sértse a lábat. Ha nagy kövekkel, sziklákkal teli patakkal találkozunk, a köveken lépdelni, ugrálni is lehet, amíg nem veszélyes. Ez is feledhetetlen élmény.
Keressünk kavicsos, köves talajt, vagy szórjunk szét kisebb-nagyobb kavicsokat, kövecskéket, és sétáljanak a gyerekek mezítláb rajtuk. Milyen érzés? Melyiken kellemesebb a séta?
Milyennek érzi a lábatok a köveket? Melyik gömbölyű, hegyes, szúrós? Melyik apró, kicsi vagy nagyobb? Melyik sima, síkos vagy érdes, kemény?
Melyiket sikerül felvenni a lábujjaitokkal? Gyűjtsetek a lábatokkal kavicsokat, köveket.
Kavicsválogató, kőkirakó, kőmese (Természeti, vizuális-térbeli, logikai-matematikai, verbális-nyelvi)
Gyűjtsenek a gyerekek sokféle kavicsot, követ. Aztán válogassák szét őket színek, formák és méret szerint. Külön csoportba kerülhetnek a legérdekesebb, különleges kövek. Mitől különlegesek? Kinek melyik kövecske tetszik legjobban? Miért?
A színek, formák, méretek figyelembevételével rakjanak ki sormintákat.
Rakjanak ki különböző figurákat. Kirakhatnak egy teljes képet is.
Meséljenek a figurákról, képekről. Összeállhat egy-egy történet is.
Végül felolvashatjuk Buda Ferenc Kőből rakott mese című versét (kicsiknek elég csak az első két versszakot, a vers elérhető a címre kattintva).
Kép: 123RF
A további tartalmak, és a hozzájuk tartozó dokumentum letöltése már csak előfizetőink részére érhető el! Előfizetéshez kattintson ide!
A sorozat további részeit megtalálod a Segédanyagok / Kuckóév menüpont alatt.
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!