09-5. Húsvéti állatsereglet

, Életkorok:  óvodás, alsós, 
Képesség területek:  nyelvi feladat, játék, természetismeret, képalkotás, vizualitás, drámajáték, élménypedagógia, ének, zene, ritmus, mozgásos játék, ön- és társismeret, kapcsolat, 
Szervezési formák:  óvodai foglalkozás, csendesnap, 
Tudomány területek:  módszertani segédanyag, 
Multimédia:  kézműves oldal, film, hanganyag, 
  • Bibliai történet: 1Mózes 30,32; 2Mózes 12,5; Zsoltárok 23,1–4; 96,11–13; Máté 23,37
  • Intelligenciatípus: Verbális-nyelvi, természeti, kapcsolati, vizuális-térbeli, zenei-ritmikus, testi-mozgásos, egzisztenciális
  • Tevékenység: Beszélgetés a húsvéti állatokról; csoportválasztás, zacskóbáb-készítés; mondókatanulás, csoport-bábjáték mondókákkal; daltanulás, éneklés bábokkal, táncmozgással

 

Húsvéti állatcsoportok (Verbális-nyelvi, természeti, kapcsolati, vizuális-térbeli, zenei-ritmikus, testi-mozgásos)

Húsvét után a gyerekek valószínűleg tele vannak élményekkel. Beszélgessünk, hogy telt a húsvét, mi volt benne a legjobb. Mit hozott a „nyuszi”?

Tudjátok-e, mi köze a nyuszinak meg a húsvéti tojásnak a húsvéthoz?

Tavasszal minden megújul, újjászületik. Tojásból kelnek ki a madarak, a csibék. Falusi udvarokon ma is ott szaladgálnak a kiscsirkék, ott totyognak a kiskacsák.

A nyuszi igen szapora állat, sok kicsinye születik. De nem tojik tojásokat, hanem a nyúl elevenen szüli a kicsinyeit. A tojásokat tojó nyuszi mese, de a mesében is csodák történnek, pl. virágot lép a királykisasszony.

A kisbárányok és a kisgidák is tavasszal születnek, és vidáman ugrándoznak. A bárány a juh kicsinye, a gida pedig a kecske kicsinye, régen együtt tartották őket a nyájban.

Mind a négy „húsvéti” állat: a bari, a gida, a nyuszi, a csibe is tavasszal születik, és tele van élettel, mozgással, örömmel. Ezért is lettek a húsvéti öröm kifejezői.

 

Alkossunk a gyerekekkel négy csoportot, és a csoportok munkálkodjanak a „húsvéti” állatok nevében. A csoportalakítás történhet egy-egy játékfigura, báb elhelyezésével a terem négy helyszínén (egy-egy asztal körül). A csoportválasztáshoz érdemes előre elkészíteni egy-egy zacskóbábot az adott állat karakterének megfelelően, ami a gyerekek számára mintául is szolgál.

Csoportválasztás után helyezkedjenek el a gyerekek az asztalok körül, és készítsenek hasonló zacskóbábokat színespapír-kivágással és applikációval, illetve rajzolással.

A bábkészítéshez papírzacskó, színes papírok, olló és ragasztó, rajzeszköz szükséges. A papírzacskót filctollal színezhetjük, vagy színes papírból ragaszthatunk rá formákat.

Ötletadónak érdemes megnézni a Pinterest zacskóbábjait.

 

 

A további tartalmak, és a hozzájuk tartozó dokumentum letöltése már csak előfizetőink részére érhető el! Előfizetéshez kattintson ide!

A sorozat további részeit megtalálod a Segédanyagok / Kuckóév menüpont alatt.

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .