Sámson ereje
Bír 13,1–7
Sámson különös alakja az Ószövetségnek. Gondolom más is úgy volt gyermekkorában, hogy őt jegyezte meg elsőként a bibliai szereplők közül, hiszen ki ne szeretne erős lenni, legyőzni a másikat, elbírni erős hatalmakkal. Mai gyermekek közkedvelt példaképei az izomkolosszusok, Herkulesek, filmhősök, sportolók. Ám nem mindegy, hogy valaki mit kezd erejével. S az erő itt a hatalmat is jelenti. Pál apostol hatalmas volt, mikor Damaszkuszba igyekezett, üldözni a keresztyéneket… Sámson testi erejével is Isten bírájaként harcolt a filiszteusok ellen. Mégsem használta jól, hiszen hite nem működött együtt erejével. Erős volt, de elgyöngült. Elárulta ereje titkát, melyet Delila csalt ki tőle. Pedig Izráel bírája volt.
Hogyan tudjuk mi a saját erőnkkel Istent szolgálni? Nem valamiféle jelkép ez? Átvitt értelemben értendő csupán? Nem! Egyszerűen arról van szó, hogy amit meg tudunk tenni Istenért, a gyülekezetünkért, azt tegyük meg! Fizikai erőnkkel is.
Szolgálatunk lehet egészen gyakorlati.
Például észrevehetjük, hogy hol segíthetünk lelkészünknek.
Észrevehetjük a gyülekezetben lévő idősek nehézségeit, amit ők már nehezen tudnak megtenni. Észrevehetjük az ifióra után otthagyott székeket, a koszos függönyt, a templomkertben viruló gazt. Gyülekezeteinkben nemcsak szívünkre, hitünkre van szükség, hanem két kezünkre is.
Egy németországi templomban egy sérült Krisztus-kereszt látható, mely alatt ez a felirat áll:
„Nekem nincs kezem és lábam, de neked van. Legyél Te az én meghosszabbított kezem és lábam a világban!”
© Fodorné Ablonczy Margit – Bölcsföldi András: Maradjanak szívedben, Parakletos Könyvesház, 2024
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!