Körjáték vasárnap

4. Sziklavárkörjárás

, ,
TÉMA CÍME: Királybújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: Dávid menekül és gondoskodik szüleiről (1Sám 22,1–5) Dávid történetéhez kapcsolódva játszhattok a fogyó-gyarapodó körjáték elve alapján sziklavárkörjárást. A játékdal az ismert „Sziklavár” kezdetű ének...
Várkörjárás

3. Várkörjárás

, ,
TÉMA CÍME: Királybújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: Dávid menekül és gondoskodik szüleiről (1Sám 22,1–5) A Várkörjárás tartalma általában a leánykérés, vagyis az emberi élet legfontosabb kötelékével, a házassággal foglalkozik. A gyerekek kedvelt lakodalmi játéka volt. Dávid életében is láthatjuk, milyen fontos a szüleinek, a családi kötelék alapjának a védelme.
Bujkáló körfogó 1

2. Bujkáló körfogó

, ,
TÉMA CÍME: Királybújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: Dávid menekül és gondoskodik szüleiről (1Sám 22,1–5) Egy fogócskával bármikor fel lehet pezsdíteni a csoportot. A „Kinn a bárány, benn a farkas” mintájára játsszatok bujkáló körfogót. A játékosok kiszámolnak maguk közül egy Sault és egy Dávidot...
Ipiapacs

1. Csapatbújócska

, ,
TÉMA CÍME: Királybújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: Dávid menekül és gondoskodik szüleiről (1Sám 22,1–5) A bújócska általában egyszemélyes játék, ahol mindenkinek egyedül kell jó rejtekhelyet szereznie. Persze előfordul, hogy többen is egy helyre bújnak, és ilyenkor vagy segítenek egymásnak, vagy nem. Most rendezzetek csapatbújócskát, amikor legalább 3-4 fős kis csapatoknak kell együtt elrejtőznie.
Pikkelyes hal

6. Imapikkelyek, imavédelem

, ,
TÉMA CÍME: Tanítványbújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: A tanítványok rejtőzése és várakozása (Lk 24,1-12; Jn 20,19-23; ApCsel 1,12-14) A pikkelyek egymást fedve, takarva védik meg az állat vagy a harcos testét. Az imádságaink is egymást fedve, takarva védik meg a gyülekezet testét, a közösséget.
Zsoltárok 87,7

5. Védelmet nyújtó igék, gondolatok

, ,
TÉMA CÍME: Tanítványbújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: A tanítványok rejtőzése és várakozása (Lk 24,1-12; Jn 20,19-23; ApCsel 1,12-14) „Minden forrásom belőled fakad.” (Zsoltárok 87,7)
Álcázás

4. Gondolatbújócska, gondolatmenedék

, ,
TÉMA CÍME: Tanítványbújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: A tanítványok rejtőzése és várakozása (Lk 24,1-12; Jn 20,19-23; ApCsel 1,12-14) Az ember nemcsak színeivel, ruházatával, hanem viselkedésével, beszédével is alkalmazkodik a környezetéhez. Miért van erre szükség? A mások viselkedésének, beszédmódjának átvétele is lehet rejtőzködés. Mikor fordulhat elő ilyen? Mikor van a helyén? Mikor nincs?
Mimikri

3. Rejtőszínpróba

, ,
TÉMA CÍME: Tanítványbújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: A tanítványok rejtőzése és várakozása (Lk 24,1-12; Jn 20,19-23; ApCsel 1,12-14) A mimikri – megtévesztő alkalmazkodás – egyik oka az önvédelem, a búvóhely sajátos megteremtése. Játsszatok ti is rejtőszínpróbát. Mindenki keresse meg, hogy a ruhájával a helyiség, a lakás vagy az udvar, a kert mely részén tudna a legjobban elrejtőzni.
Bújócska a lakásban

2. Bújócska a házban

, ,
TÉMA CÍME: Tanítványbújócska BIBLIAI TÖRTÉNET: A tanítványok rejtőzése és várakozása (Lk 24,1-12; Jn 20,19-23; ApCsel 1,12-14) Kisebbekkel rendezzetek bújócskát a lakásban, az épületben. Vajon hol találnak rejtőzésre alkalmas helyet? Milyen búvóhelyeket fedeznek fel maguknak? (Van, akinek elég hozzá egy függöny vagy törülköző.)