26. Egy szolgálólány tanácsa
- Történet, téma: Naamán szolgálólánya
- Igehely: 2Királyok 5,1–19
- Szervezési forma: Hangjátékkészítés csoportmunkában
1. Covid-19
A gyerekeben valószínűleg élénken él a koronavírus karanténideje. Beszélgessünk velük egy kicsit erről. Milyen érzés volt, amikor kiderült számukra, hogy egyelőre nincs gyógymód a koronavírusra? Milyen volt a karantén? Mitől féltek, mi volt a legrosszabb? Féltek-e attól, hogy ők vagy szeretteik elkapják a vírust? Miért féltek ettől? Kit féltettek legjobban? Mi történt azokkal, akik valóban megfertőződtek, vagy fennállt náluk a fertőzés lehetősége?
Képzeljétek el, mit szólt volna a világ, ha egy gyerek kiáll, és azt mondja, hogy ő tudja, hogyan gyógyítható a koronavírus? Hittek volna-e neki? Miért igen, miért nem? Lettek-e volna, akik kipróbálják a tanácsát? Mit gondoltok, kik, és miért?
2. Lepra
Beszéljünk a gyerekeknek a lepráról. Mondjuk el, hogy a bibliai korokban a lepra hasonlóan gyógyíthatatlan betegség volt, mint most a koronavírus, és bárki elkaphatta. Egyetlen gyógymód volt, hogy a beteget elkülönítették (karanténba zárták). Éppen ezért, aki tehette, próbálta titkolni a betegségét, és ezzel sokakat megfertőzött maga körül.
A lepráról bővebben itt olvashatsz.
Meséljük el a gyerekeknek Naamán történetét addig, amíg a rabszolgalány elmondja a javaslatát, majd próbáljuk meg kitalálni, hogy mi történhetett azután. (Hallgassuk meg a gyerekek gondolatait, ötleteit.)
Meséljük el végig a történetet (némileg rövidítve), majd beszélgessünk arról, mi kellett a rabszolgalánynak ahhoz, hogy tanácsot adjon az urának, és mi kellett Naamánnak ahhoz, hogy meggyógyuljon?
4. Hangjáték
A gyerekeket osszuk kis csoportokra, és a csoportok készítsenek hangjátékot Naamán történetéből. Ne csak a dialógusokat oldják meg, hanem kísérjék zörejekkel, zajokkal is a történetet.
A bejegyzés megtalálható a Segédanyagok/Bibliai lapozgató menüpont alatt, a „Gyerekek a Bibliában” c. sorozatban: https://kateteka.hu/segedanyagok/bibliai-lapozgato/
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!